۳۲ هزار مترمربع از عرصه های طبیعی غرب مازندران سوخت
۳۲ هزار مترمربع از عرصه های طبیعی غرب مازندران سوخت
چالوس نیوز |  سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - نوشهر گفت: بیش از ۳۲ هزار مترمربع از عرصه های طبیعی تحت پوشش براثر آتش سوزی دچار خسارت شد.

چالوس نیوز |  سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – نوشهر گفت: بیش از ۳۲ هزار مترمربع از عرصه های طبیعی تحت پوشش براثر آتش سوزی دچار خسارت شد.

 مسعود ملکی با بیان اینکه آتش سوزی روز شنبه در مناطق جنگلی پلت چشمه، آجو و کدیر سر رخ داد افزود: هزار متر مربع در پلت چشمه، سه هکتار در آجو و هزار متر در کدیرسر دچار حریق شد.

وی بیان داشت: با گزارش به موقع مردم حوالی این نقاط دچار آتش سوزی و همچنین حضور نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی این اداره کل و مردم این آتش سوزی پس از سه تا پنج ساعت مهار و خاموش شد و اگرچه به گونه‌های بلوط، ممرز در این عرصه‌های جنگلی خسارت زد اما نوع آتش سوزی سطحی بوده است.

وی با اشاره وزش بادهای گرم در این نقاط و قرار گرفتن در فصل خزان پاییزی خاطرنشان کرد: هرچند به نظر می‌رسد عامل وقوع این سه فقره آتش سوزی انسانی بوده است اما این شرایط هم کمک کرد تا سطح عرصه آتش سوزی افزایش یابد.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران – نوشهر گفت: هم اینک تمامی نیروهای یگان حفاظتی این اداره کل به به خاطر احتمال آتش سوزی در جنگل‌های منطقه در آماده باش کامل به سر می‌برند.