فرهنگ‌سازی رعایت الگوی مصرف اولویت شرکت گاز مازندران
فرهنگ‌سازی رعایت الگوی مصرف اولویت شرکت گاز مازندران
پیام کاسپین | مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه اولویت شرکت گاز استان مازندران فرهنگ‌سازی نسبت به رعایت الگوی مصرف است، گفت: استان‌های شمالی در انتهای خط شبکه گازرسانی کشور قرار دارند و عدم صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی ممکن است این استان‌ها را با افت فشار مواجه نماید از این ‌رو از مشترکان خانگی می‌خواهیم دمای محیط خانه را بین 18 تا 21 درجه تنظیم کنند.

پیام کاسپین | مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه اولویت شرکت گاز استان مازندران فرهنگ‌سازی نسبت به رعایت الگوی مصرف است، گفت: استان‌های شمالی در انتهای خط شبکه گازرسانی کشور قرار دارند و عدم صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی ممکن است این استان‌ها را با افت فشار مواجه نماید از این ‌رو از مشترکان خانگی می‌خواهیم دمای محیط خانه را بین ۱۸ تا ۲۱ درجه تنظیم کنند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، قاسم مایلی رستمی مدیرعامل شرکت گاز مازندران در جلسه شورای فرهنگی منطقه ۴ صنعت نفت استان‌های گیلان، مازندران و گلستان که با حضور علی زمانی دبیر شورای عالی فرهنگی وزارت نفت در مجتمع نفت محمودآباد برگزار شد با بیان اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در زمان حضور در جبهه‌های نبرد علیه داعشیان در سوریه به حق‌الناس و اهمیت رعایت این مهم توجه ویژه داشت، اظهار داشت: این تأکید سردار سلیمانی نوعی فرهنگ‌سازی در حوزه ارزش‌های دینی است.

وی با بیان اینکه با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه‌های دینی و انقلابی باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که جای خادم و خائن عوض نشود، ادامه داد: برای رسیدن به اهداف عالیه‌ی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید در مباحث فرهنگی نظیر اصلاح الگوی مصرف اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با بیان اینکه استان‌های مازندران و گیلان در معرض خطر افت فشار قرار دارند، گفت: متأسفانه با کاهش دما، مصرف گاز طبیعی در استان‌های شمالی افزایش قابل‌ملاحظه‌ای داشته و تداوم این مصرف افزایشی ممکن است این استان‌ها را با افت فشار گاز روبرو سازد.

وی با اشاره به اینکه امسال ۵۰ هزار مشترک خانگی و ۳۰۰ واحد صنعتی به مشترکان استان اضافه‌شده است، بیان داشت افزایش مشترکان و سرمای هوا از دلایل افزایش مصرف گاز در استان بوده است.

مایلی رستمی با بیان اینکه مجموعاً سه هزار روستای مازندران نیازمند فرهنگ‌سازی در حوزه اصلاح الگوی مصرف هستند، افزود: سه برابر مصرف گاز اروپا را داریم و اصلاح این آمار تکان‌دهنده نیازمند فرهنگ‌سازی در خصوص اصلاح الگوی مصرف بین اقشار مختلف جامعه است.

وی بر لزوم فرهنگ‌سازی در بخش اصلاح الگوی مصرف تأکید کرد و ابراز داشت: به دلیل شرایط ویژه‌ استان‌های شمالی (قرار گرفتن در انتهای خط انتقال) و با توجه به افزایش برودت دما باید برای جلوگیری از افت فشار درست مصرف کردن را بیاموزیم و آموزش دهیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران در پایان با بیان اینکه دغدغه امروز ما فرهنگ‌سازی نسبت به رعایت الگوی مصرف است و ممکن است با تداوم افزایش مصرف با مشکل افت فشار گاز طبیعی مواجه شویم، خاطرنشان ساخت: امید است با همراهی و همکاری هم استانی‌های شریف استان شهیدپرور و ولایتمدار مازندران بتوانیم در رعایت الگوی مصرف گاز باتبلیغات وسیع به توفیقات ارزشمندی دست‌یابیم.